Dr. Drávucz Péter
Ez az oldal Drávucz Péter magyar újságíró személyes honlapja. A felnőtt úti életemet (a szocialista országokban töltött gyerekkori élmények után) 1990-ben kezdtem meg, egyéves párizsi tanulmányaimmal. 1994 óta jelennek meg külföldi és hazai úti riportjaim a magyar médiában, az ezeknek helyet adó napilapok, hetilapok, magazinok, folyóiratok, internetes portálok, turisztikai szaklapok számát felsorolni sem tudom. A dravuczpeter.hu mellett az alkotói szabadság miatt döntöttem, az itt megjelenő riportokat jókedvemből és mindenféle külső korlát nélkül írom. Bár igyekszem gazdag tartalmat, számos információt is nyújtani, a szépirodalmi igénnyel megírt úti riportok középpontjában szerény személyem van, és a bemutatott világot rajtam, az életemen, utazásaimon keresztül ismerheti meg az olvasó.
Antigua feltámadt a földrengésből
Santiago de Chile: tánc a Fegyverek terén
Sokkoló jelenetek a Gangesz partján
A vulkánok és fegyverek országában jártunk
Ez a riport a Világszámon jelent meg 2024. szeptember 30-án. Jó szórakozást hozzá a következő oldalon.
Egy kisfiú találkozása Mona Lisával
Legnagyobb örömömre a gyerek azt mondta, hogy nem csupán a Disneyland, az Eiffel-torony és ezek érdeklik, hanem a Louvre múzeuma is, és szeretné élőben látni a Mona Lisát. Azzal kapcsolatban ugyan voltak kétségeim, hogy a látogatók valóban az eredeti festményt látják, szerintem az eredetit a mélyen lent lévő páncélteremben őrzik.
Az európai Disneyland legjobb látványosságai
India: Mahatma Gandhi sírjánál
Többször leírtam már, milyen szerencsés dolognak tartom, hogy túlnyomórészt magam szervezem az utazásaimat. Turistacsoportokat 20-25 perc alatt végighajtanak egy-egy látványosságon. Már két órája ültem megrendülve Mahatma Gandhi síremlékénél Delhiben. És állandóan a Szent István Bazilika homlokzata vibrált a szemem előtt, rajta a felirat: Ego Sum Via Veritas Et Vita (Én vagyok az út, az igazság és élet).
Svédország: nyár az uppsalai egyetemen és Hovgårdenben
Milyen is a svéd nyár? Hát, imádnivaló. Este 11-kor még világos van. Sőt, Svédország negyedik legnagyobb városában, Uppsalában egyes júniusi napokon lényegében az egész éjjel világos. Ráadásul Uppsalából svéd fiatalok kerékpároznak a mintegy 12 kilométernyire lévő Hovgården ősi temetkezési halmaira, a körötte lévő parkokba és ott piknikeznek, nevetgélnek. Elhatároztam, ebbe a csapatba nekem is bele kell kerülnöm.
Írország, Moher-sziklák: szédítő mélység és madarak tízezrei
A helyi utazási iroda busza kora reggel indult Dublin belvárosából, s mivel én takarékossági okokból az ír főváros keleti szélén laktam, ezért hajnalban fel kellett kelni. Bármennyire is jól haladtam a gyaloglással, háromnegyed órába belekerült az út. De nem bántam, keresztül az alvó ír fővároson, elégedetten nézegettem a dublini utcákat, valamikor éjfél körül esett, a kövezet még nedves volt. Az indulási ponton a busz mellett egy asztalkán tea, kávé, sütemény, na, mondom, ilyen egy utazási iroda.
Montevideo: tangó, maté tea, gauchók és bélszín az uruguayi fővárosban (1. rész)
Az argentin fővárosból, Buenos Airesből kora reggel indult a hajó Uruguay fővárosába, Montevideóba, 213 kilométernyi távolságot kellett leküzdeni a La Plata folyón. Az üvegezett utastérben lévő egyik ülésen nézegettem a tájat, amikor is a mellettem ülő argentin lány sikeresen leöntötte magát kávéval. Szerencsére, az úti táskámban minden volt, így több csomag nedves zsebkendő is, adtam neki egyet. Örömmel köszönte meg és elment a mosdóba. Később javasolta, hogy igyunk egy maté teát a hajó büféjében.